Connect with us

Сите од Ренова се негативни на Ковид-19 по вториот тест

Фудбалерите и стручниот штаб на Ренова се негативни и на вториот тест на Covid-19 откако дел од нив минатиот месец беа заболени од коронавирусот. Тетовскиот прволигаш по ова може да се посвети на работата размислувајќи за почетокот на новата сезона во Првата лига. 

„Во текот на денешниот ден ги добивме резултатите од вториот тест на Covid-19 и можеме да објавиме дека сите тестови се негативни. Во наредните денови ќе се посветиме на трансферниот преоден рок и на почетокот на подготовките за новата сезона“, објавија од Ренова. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови