Connect with us

Симов: Можеме да се надигруваме со Дрита….Тимовски: Шансите се подеднакви

Силекс по елиминацијата од Лигата на шампионуте ги продолжува настапите во Лигата на Европа, а противник на кратовци е косовскиот тим Дрита. Мечот е закажан за утревечер, со почеток во 20 часот, на арената „Тодор Проески“ во Скопје.   

„Дрита е тим со кој можеме да се надигруваме. Очекувам неизвесен натпревар кој би можел да трае повеќе од 90 минути. Фудбалерите на Силекс треба да го дадат максимумот, а кој ќе заслужи на теренот – нека оди во следната рунда“, изјави Симов. 

Капитенот Ангелче Тимовски смета дека шансите за пласман понатаму се подеднакви и за двете екипи.   

„Очекувам да одиграме добар натпревар. Можеби сме благи фаворити меѓутоа мислам дека шансите се подеднакви за двете екипи. Се надевам дека ќе ги исполниме задачите на тренерот Симов и дека ќе обезбедиме пласман понатаму“, изјави Тимовски. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови