Connect with us

Силекс минимално ја победи Саса и зема залет за првенството

Македонскиот прволигаш Силекс оствари минимална победа (1-0) над Каменица Саса во последниот пријателски натпревар во пресрет на пролетниот дел од првенството. Тимот на Горан Симов беше подобар ривал, но тешко го проби бедемот на Саса.

Стрелец на победничкиот гол беше Ристе Каракамишев во 85.минута од мечот. Ивановски не успеа да реализира пенал за кратовскиот прволигаш.   

Силекс во првото пролетно коло на домашен терен во Кратово го пречекува лидерот Шкендија.    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови