Connect with us

Штерјовски: Подготвени сме за надигрување со Академија Пандев

По две години, Битола повторно ќе живее со прволигашки фудбал. Пелистер во 1. коло од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига денеска од 17:30 часот под „Тумбе кафе“ против Академија Пандев го означување враќањето во елитата. Со основен мотив стабилен прволигашки статус како мост за постепено вистинско квалитативно градење на екипата.

„Имавме големи промени во играчкиот кадар ова лето, па токму во таа насока ги насочивме нашите активности кон комплетно воигрување на тимот. Подготвени го чекаме стартот на сезоната верувајќи дека ќе одиграме квалитетен натпревар уште на стартот од сезоната против силниот состав на Академија Пандев“ – вели шефот на стручниот штаб на Пелистер, Зоран Штерјовски.

ПМФЛ – 1. КОЛО (денеска, 17:30 ч.)

Скопје: ШКУПИ – ШКЕНДИЈА

Скопје: МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. – РАБОТНИЧКИ

Струмица: БЕЛАСИЦА – СИЛЕКС

Битола: ПЕЛИСТЕР – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Тетово: РЕНОВА – СТРУГА ТЛ

ВЧЕРА

Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ 0-1

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови