Connect with us

Шпанците со експресен пресврт: Проектил на Јамал и автогол на Кунде (ВИДЕО)

Шпанија за четири минути направи експресен пресврт во полуфиналето и сега води со 2-1 против Франција, по само 25 минути од полуфиналето на ЕВРО 2024.

Ламин Јамал постигна фантастичен гол упатувајќи проектил од 25 метри кон голот на Мајк Мењан. Со тоа стана и најмлад стрелец во историјата на европските првенства, на 16 години и 362 дена.

Само четири минути подоцна, по акцијата на Дани Олмо, дефанзивецот на Франција, Жул Кунде си постигна автогол.

Сега, Франција е на потег…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови