Connect with us

Шпанците и земаа здравје на Костарика (ВИДЕО)

Шпанија стигна до најголемата победа на светските првенства откако ја совлада Костарика со 7-0. Тоа е и најголемиот триумф во досегашниот тек од Мундијалот.


Дани Олмо ја започна серијата голови во 11.минута, десет минути подоцна погоди Марко Асенсио, а од пенал стрелаше Феран Торес. 


Во второто полувреме, Феран Торес постигна уште еден гол, а во листата на стрелците се запишаа и Гави, Солер и Алваро Мората.  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови