Connect with us

Шкупи утре против Нефчи, договорени дуели и со Челик, Рапиенсија…

Шкупи ги договори пријателските натпревари за време на својот престој во Анталија, Турција.

По првите два тренинзи во турската подготвителна база, тимот на Ќатип Османи полека се подготвува и за првите тест дуели. Првиот пријателски натпревар ќе биде веќе утре против Нефчи Кочкор од Киргистан.

На 29. јануари чаирчани ќе играат со Челик од Зеница, а на 6. февруари закажан е натпреварот со романскиот второлигаш Рипенсија од Темишвар. Останува да се пополни уште терминот за 2. февруари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови