Connect with us

Шкупи купи дефанзивец на Руанда

Македонскиот прволигаш Шкупи ја засили одбраната на тимот со репрезентативецот на Руанда, Абдул Руатубаје. Тој потпиша договор на една и пол сезона и веднаш се приклучи на составот од Чаир кој се наоѓа на подготовки во Анталија. 

Абдул Руатубаје доаѓа од американскиот клуб Колорадо рапидс, а претходно има настапувано и за Колорадо спрингс и Канзас. Шкупи ќе биде негов прв европски предизвик.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови