Connect with us

Шкупи ја собра цела ДУИ за камен-темелник за соблекувалните

Али Ахмети, Артан Груби, Висар Ганиу и останатите политички ликови од ДУИ се појавија на поставувањето камен-темелник за новите соблекувални на стадионот во Чаир. Фудбалот и спортот обично не треба да се политизираат, но кај нас тоа едноставно не е можно. Како што истакна Артан Груби, Шкупи е клубот кој одамна му е во срце. 

Сите по една лопата, добри фотки и да тргне работата. Секако, најважно е Шкупи да добие нови и модерни соблекувални. Шкупи оваа сезона се бори за шампионската титула, заедно со Македонија ЃП се главните конкуренти на Шкендија за врвот на табелата во Првата лига.

  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови