Connect with us

Шкупи го промовира Младен Жижовиќ како нов тренер

Македонскиот прволигаш Шкупи го назначи босанскиот стратег Младен Жижовиќ за нов шеф на стручниот штаб. Тој ќе го наследи Чихат Арслан кој замина од клубот поради семејни причини.

Младен Жижовиќ (42) е босански тренер кој во кариерата ги водеше Зрињски и Слобода Тузла, а до неодамна беше на клупата на саудискиот второлигаш Ал Колод.

“Голема чест и обврска е да се биде на клупата на Шкупи. Добро сум запознат со историјата, педигрето и амбициите на клубот. Се нсдевам дека со добра работа ќе успееме да ги исполниме целите на клубот”, изјави Младен Жижовиќ за клупскиот сајт на Шкупи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови