Connect with us

Шкупи го испрати Ансах на позајмица во турски второлигаш

Македонскиот прволигаш Шкупи пред истекот на преодниот рок во Турција го испрати на позајмица новиот фудбалер Клемен Ансах во турскиот второлигаш Чорум Спор.


Ансах ќе биде позајмен до крајот на оваа сезона, а потоа ќе се приклучи на составот на Шкупи.

Тимот од Чаир мина повеќе од две седмици на подготовки во Анталија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови