Connect with us

Шкупи го договори Матеј Цветаноски

Македонскиот прволигаш Шкупи успеа да го договори трансферот на крилниот играч на Вардар, Матеј Цветаноски. Ова ќе биде еден од најзвучните трансфери на прволигашката сцена оваа зима, а Шкупи се обидува да оформи нов напад со оглед дека заминува Дембо Дарбо, најдобриот напаѓач на тимот од Чаир и најдобар фудбалер по есенскиот дел од шампионатот. 

Цветаноски имаше одлични настапи во дресот на Вардар, а одлучи да ги напушти „црвено-црните“ со оглед на неизвесноста која се уште виси над најтрофејниот македонски клуб. За Цветаноски беше заинтересирана и Шкендија, но офанзивецот реши да ја прифати понудата на Шкупи и се очекува да биде официјално презентиран како ново засилување пред Шкупи да замине на подготовки во Анталија.

Тимот од Чаир ги почна подготовките, но се уште е без новиот тренер Хасан Озер кој ќе го чека составот директно во Анталија. Од четврток ќе почне да работи со фудбалерите на Шкупи. 

  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови