Connect with us

Шкендија отпатува за Анталија, следи главната фаза од подготовките (ФОТО)

Фудбалерите на Шкендија утрово од скопскиот аеродром отпатуваа за Анталија каде во следните две недели ќе ја реализираат главната фаза од подготовките за пролетниот дел од шампионатот.

Составот на Ернест Ѓока во Анталија ќе одигра и четири пријателски натпревари во насока на темпирање на формата за продолжението од сезоната.

„Тимот има победнички менталитет, и тоа е најважно. Мислам дека и негативата од осум бода не е недостижна. Се надевам дека ќе ја намалиме разликата и на крај ќе стигнеме до посакуваната цел, одбрана на титулата“ – истакна Ернест Ѓока пред замиувањето за Анталија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови