Connect with us

Шкендија одигра (1-1) против Каисар

Лидерот на табелата во македонскиот шампионат Шкендија ремизираше со Каисар од Казахстан (1-1) на третиот натпревар на зимските подготовки во Турција. Стрелец на голот за тетовскиот тим беше Бесарт Ибраими во 15. минута и донесе водство за Шкендија. Во продолжение, Каисар успеа да го израмни резултатот.  

Претходно Шкендија ремизираше против Зорја, а доживеа од украинскиот тим Десна. Во последниот дуел, тимот на Ернест Ѓока ќе игра против Динамо Киев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови