Connect with us

Шкендија не сака да си ја „расипе“ непобедливоста ниту против Шкупи

Лидерот Шкендија е пред голем предизвик, денеска (13 часот) во Тетово гостува тимот на Шкупи кој е можеби и најголемиот ривал на тетовскиот тим во трката за шампионската титула. Репрезентативците Бејтулаи, Тотре и Дориев се вратија во составот на Ернест Ѓока, а Бесарт Ибраими, Арменд Алими и останатите имаа две седмици добро да се подготват за новото искушение.

Шкендија е единствениот непоразен тим во Првата лига и има намера тоа да го задржи и по денешната дерби-пресметка со Шкупи. Нема големи проблеми со составот освен отсуството на дефанзивецот Јан Кривак кој мора да ја одработи суспензијата поради пет жолти картони. 

Тетовци порачуваат дека мотивот да се победи Шкупи е огромен, со тоа тимот ќе се одлепи уште повеќе бодовно на врвот на табелата.

   
Standings provided by SofaScore LiveScore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови