Connect with us

Шкендија го промовираше Аганспахиќ

Македонскиот првак Шкендија го официјализира трансферот на напаѓачот Алмир Аганспахиќ. 26-годишниот фудбалер доаѓа во Тетово од српскиот прволигаш Чукарички и потпиша двегодишен договор.


„Дојдов во многу организиран клуб кој работи навистина добро. Со нетрпение го чекам почетокот на натпреварите“, изјави Алмир Аганспахиќ.

Напаѓачот се приклучува на тимот на подготовките во Словенија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови