Connect with us

Шкендија ги почнува подготовките, Ернест Ѓока ги собра фудбалерите (ФОТО)

Лидерот на табелата во Првата фудбалска лига, тимот на Шкендија, денеска ги стартуваше зимските подготовки. Тренерот Ернест Ѓока ги собра фудбалерите, им го образложи планот за подготовки кој ќе се одвива во три фази, а целта е јасна, задржување на првата позиција и освојување на шампионската титула.

Капитенот Егзон Бејтулаи, искусниот Бесарт Ибраими, суперлталентот Дашмир Елези и останатите се јавија на првата прозивка, а тимот почнува со реализација на првата фаза од подготовките која ќе се одвива во Тетово. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови