Connect with us

Шишковски го напушта Работнички и се сели во кипарскиот тим Докса

Македонскиот репрезентативен голман Дамјан Шишковски го напушта Работнички и кариерата ќе ја продолжи на Кипар. Тој потпиша договор со кипарскиот клуб Докса, каде настапува и поранешниот капитен на „романтичарите“, Душко Трајчевски. Шишковски во наредните две сезони ќе го носи дресот на Докса. 

25-годишниот Шишковски има интернационално искуство. Тој претходно беше дел од Гент во Белгија, а потоа замина на печалба и во Финска, каде настапуваше за Лахти и за Ропс. Третото заминување од Работнички ќе биде на Кипар, во тимот на Докса.   

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови