Connect with us

Шевченко ќе го замени Пиоли на клупата на Милан?

Легендата на Милан, Андриј Шевченко, би можел да се врати во Италија како тренер.


Италијанските медиуми пренесуваат дека му било понудено на Милан да го води клубот до крајот на сезоната.

Така Стефано Пиоли би добил отказ, а Украинецот би имал простор да покаже дали „росонерите“ можат да сметаат на него на долг рок.

Пиоли има договор со Милан до летото 2025 година со плата од 4,2 милиони евра по сезона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови