Connect with us

Шаркоски се збогува со Работнички, потпишува за Академија Пандев

Фудбалерот за врска Николче Шаркоски заминува од Работнички. Неговиот договор со „романтичарите“ истекува со почетокот на зимскиот преоден рок, а тој денеска се збогува со клубот од Дебар Маало.

Шаркоски е многу блиску до потпис со составот на Академија Пандев. Со доаѓањето на Александар Васоски за нов шеф на стручниот штаб, струмичкиот тим стартува со реновирање на составот. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови