Connect with us

Севилја ги избрка „лилјаците“(ВИДЕО)

Севилја ја оствари третата победа во Ла Лига совладувајќи ја Валенсија со 3-1. Тимот на Хулен Лопетеги почна фуриозно, Папу Гомез по три минути донесе водство, а во 15.минута Валенсија си постигна автогол.

Рафа Мир во 22.минута зголеми на 3-0, а Хуго Дуро по половина час игра го постигна единствениот гол за гостите.

Еспањол минимално го совлада Алавес со 1-0, со голот на Раул де Томас од пенал во 54.минута.

Advertisement

Facebook

Тимови