Connect with us

Сент Паули ја елиминира Борусија Дортмунд од Купот на Германија (ВИДЕО)

Сент Паули направи големо изненадување во Купот на Германија елиминирајќи ја Борусија Дортмунд. Домаќинот славеше со 2-1 и го продолжување патот во ова натпреварување.

Аменјидо во четвртата минута донесе водство за Сент Паули, а пред крајот на првиот дел Витсел си постигна автогол.

„Милионерите“ се обидоа да се вратат во игра во второто полувреме, Ерлинг Халанд намали на 2-1 од пенал во 58.минута, но Борусија немаше сили за израмнување.

Бохум го совлада Мајнц со 3-1 и исто така се пласира во четвртфиналето на Купот на Германија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови