Connect with us

Санчо има два важни услови за да се врати во Манчестер Јунајтед

Џејден Санчо има два услови да започне одново во Манчестер Јунајтед по неговата позајмица во Борусија Дортмунд, пренесуваат медиумите на Островот.

На почетокот на сезоната, интернационалецот имаше конфликт со менаџерот Ерик Тен Хаг, а овој сакаше јавно извинување, кое никогаш не го доби.

Упатените велат дека односот меѓу двајцата е непоправлив и дека заминувањето на менаџерот е суштинско за потенцијалното враќање на Санчо. Тоа е условот број 1.


Се вели дека Џејсон Вилкокс, кој се очекува да биде назначен за технички директор на Манчестер Јунајтед, сака да му даде уште една шанса на фудбалерот. Неговото доаѓање на „Олд Трафорд“ е втор услов на офанзивниот фудбалер.

Двајцата се познаваат од нивното заедничко време во Манчестер Сити, чиј тинејџер е Санчо.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови