Connect with us

Рома во Бразил пронајде замена за Леонардо Спинацола

Рома е во потрага по нов лев бек, откако Леонардо Спинацола се повреди и му претстои долга пауза. Но, Рома е блиску до договор со Палмеирас за трансфер на Матијас Виња.


Уругваецот со своите одлични настапи во Копа Либертадорес го привлече вниманието на многу европски клубови, а неговата цена е околу 15 милиони евра.


Рома веќе стапи во контакт со неговиот агент и сака да го договори трансферот што е можно побрзо.

„Волчицата“ за потписот на Виња понудила 11 милиони евра плус бонуси, понуда која Палмеирас ја прифатил.

Advertisement

Facebook

Тимови