Connect with us

Рома ја освои Конференциската лига на УЕФА: Заниоло го реши Феенорд (ВИДЕО)

Рома по повеќе од половина век повторно освои европски трофеј, а Жозе Мурињо влезе во историјата како првиот тренер кој ги освоил пехарите во сите европски натпреварувања. Рома вечерва во Тирана го совлада Феенорд со 1-0 и стана прв освојувач на новоформираното натпреварување, Конференциската лига на УЕФА.

Николо Заниоло во 32.минута го постигна победничкиот гол за италијанскиот калчолигаш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови