Connect with us

Робсон да Силва пред кам-бек во Македонија ЃП

Бразилскиот интернационалец Робсон да Силва ја напушта Беласица и многу веројатно е повторно да се врати во редовите на Македонија ЃП. Офанзивецот со разорен шут пред почетокот на сезоната одлучи да ја прифати понудата на новиот прволигаш Беласица, но таму работите не одеа во очекуваниот правец и струмичани се убедливо последни на табелата.

Да Силва по шест месеци заминува и се наоѓа пред кам-бек во Македонија ЃП. Секако ќе биде добредојден како засилување во составот на Жикица Тасевски. 

  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови