Connect with us

Ристовски сакал да се тепа после поразот од Хајдук, го спречил Атанасов (ФОТО+ВИДЕО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски, тешко го прифати поразот (0-2) на Динамо Загреб на „Максимир“ од вечниот ривал Хајдук Сплит. Тој по завршувањето на натпреварот тргнал да се пресметува физички со еден гостински фудбалер, пишуваат хрватските медиуми.

Поголем инцидент спречил Јани Атанасов, кој го спречил репрезентативниот колега да направи поголема глупост во моментите на нервоза. На крајот притрчал и Аријан Адеми, капитенот на Динамо Загреб и комплетно го смириле Ристовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови