Connect with us

Рис Џејмс ќе мора на тримесечна пауза поради повреда

Десниот бек на Челси, Рис Џејмс, ќе паузира во наредните три месеци поради повреда на бутниот мускул. Ова е уште еден голем удар за менаџерот Маурисио Покетино чиј тим не ги бележи очекуваните резултати.


Рис Џејмс неодамна се опорави од една повреда, а сега повторно ќе мора да паузира значително долго.

Неговото враќање на теренот се очекува на крајот од февруари или почетокот на март.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови