Connect with us

Репрезентативците почнаа со подготовките за летното искушение во Лигата на нации (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија ги почна подготовките за новото издание во Лигата на нации кое оваа сезона е всушност летно искушение. Четири јунски натпревари по завршувањето на шампионатите е секако дополнителен напор за секој фудбалер. Но, кога е во прашање Македонија, секако дека не е тешко.

Без капитенот Стефан Ристовски, но и без Адеми, Ракип, Костадинов и Јаховиќ, селекторот Благоја Милевски најави дека ќе им даде шанса на сите кои се повикани и очекува сепак Македонија на крајот на септември, кога завршува циклусот, да биде на првата позиција во групата, во која се уште и Бугарија, Грузија и Гибралтар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови