Connect with us

Ренова подобра од Шкупи

На вториот пријателски натпревар за време на подготовките во Охрид, фудбалерите на Ренова славеа против Шкупи со 1-0.

„Гипсарите“ до победата дојдоа со погодокот на Ремзифаик Селмани во 41. минута од средбата.

Претходно, на првиот тест дуел во Охрид, Ренова ремизираше (1-1) со Струга Трим Лум.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови