Connect with us

Реал Мадрид сака да го купи и помладиот брат на Белингам: Џоб е поталентиран и од Џуд!

Една од највозбудливите приказни во светскиот фудбал би можела да стане факт. Џуд Белингем направи бум во Реал Мадрид, а игрите на неговиот помлад брат ги оставија навивачите да сонуваат за повторно обединување во „кралскиот клуб“.


Последните гласини се дека Реал Мадрид испратил скаути да го следат Џоб Белингам на неговите натпревари во селекцијата на Англија до 19 години.

Џоб Белингам е фудбалер на Сандерленд и неговите игри станаа хит на социјалните мрежи во последните недели.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови