Connect with us

Реал Мадрид ќе го претстави Мбапе дури во август

Француската мегаѕвезда Килијан Мбапе ова лето најверојатно ќе стане играч на шпанскиот гигант Реал Мадрид. На својот сегашен клуб Пари Сен Жермен веќе му најави разделба.


„Кралскиот клуб“ првично имаше план да го претстави францускиот репрезентативец пред почетокот на ЕВРО 2024, но мадридскиот весник „АС“ излезе со информација дека тоа најверојатно нема да се случи. Презентацијата на Мбапе во Реал Мадрид ќе се одржи во август.

Кусиот период меѓу крајот на сезоната и почетокот на ЕВРО 2024 е клучен за ваквата одлука на клубот. Реал најверојатно ќе ја претстави мегаѕвездата по претсезонската турнеја низ САД, која завршува во август.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови