Connect with us

Реал Мадрид го сака Нкунку, а Лајпциг бара 100 милиони евра

Шпанскиот гигант Реал Мадрид ќе се обиде да го купи Кристофер Нкунку, офанзивецот на Лајпциг, кој е прогласен за најдобар играч за изминатава сезона во Бундес – лигата. Откако стана јасно дека Килијан Мбапе нема да пристигне на „Сантијаго Бернабеу“, Флорентино Перез и раководството на „кралевите“ се ориентира кон други фудбалери на европскиот пазар.


Во игра се и Рахим Стерлинг од Манчестер Сити и Рафаел Леао од Милан.

Кристофер Нкунку постигна 20 гола на 34 натпревари во Бундес – лигата. За него Лајпциг бара 100 милиони евра, а има договор до 2024 година. За него се интересираат и ПСЖ и Челси.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови