Connect with us

Работнички подобар од Тетекс, Ѓурѓевиќ двоен стрелец (ФОТО)

Македонскиот прволигаш Работнички ја оствари првата победа во зимскиот подготвителен период. „Романтичарите“ на игралиштето на Алумина го совладаа второлигашот Тетекс со 2-0. Стрелец на двата гола беше Фахрудин Ѓурѓевиќ во второто полувреме. Тој го отвори резултатот во 72.минута од мечот, а во финишот, во 85.минута уште еднаш ја затресе мрежата на Тетекс.

Тренерите на двете екипи, Александар Влахо и Славчо Георгиевски им дадоа шанса и минутажа на сите фудбалери. Второлигашот Тетекс одлично парираше во првите 45 минути, но во продолжението Работнички сепак успеа да слави триумф. 

Во првиот тест оваа зима, Работнички ремизираше 1-1 против Борец во Велес. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови