Connect with us

ПСЖ ја пронајде замената за Мбапе

Францускиот првак Пари Сен Жермен ќе стори сѐ да го убеди Килијан Мбапе да остане во Париз и следната сезона, но тоа најверојатно се залудни потези. Токму поради тоа, раководството ги разгледува и опциите за негова најдобра замена.


ПСЖ е сериозно заинтересиран за ѕвездата на Милан, Рафаел Леао, пренесуваат италијанските медиуми. Португалецот пред неколку месеци стави потпис на нов договор со „росонерите“, но ПСЖ е подготвен богато да плати.

„Светците“ подготвуваат понуда вредна 120 милиони евра за потписот на Португалецот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови