Connect with us

Прволигашите со заедничка порака: „Останете дома, внимавајте, чувајте се“

Првата фудбалска лига е суспендирана на неодредено време, а во монентот сите национални капацитети се насочени во борбата против коронавирусот. Сите клубови ги сопреа активностите и апелираат да се остане дома, како еден од начините да се спречи ширењето на Covid-19.

„Останете дома, здравјето е заедничка одговорност. Заедно да го победиме коронавирусот“, порачуваат фудбалерите на Работнички.

Слични се пораките и на Академија Пандев и на Борец. Од денеска и Струга Трим Лум одлучи да ги прекине сите активности.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови