Connect with us

Прв пролетен триумф на Македонија ЃП, Коџо го реши Силекс (ВИДЕО)

Македонија Ѓорче Петров ја оствари првата пролетна пшобеда совладувајќи го Силекс со 1-0. Со тоа „лавовите“ се зацврстија на третата позиција на табелата, а на Силекс му преостанува на наредните мечеви да бара бодови за бегство од опасната зона на табелата. 

Тимот на Жикица Тасевски беше подобар ривал, а славеше со дебитантскиот гол на Лудвиг Коџо, новото засилување во навалната линија. Тој во 19.минута доби употреблива топка во шеснаесетникот и покажа дека умее да биде добар реализатор. 

Во вториот дел, Воша имаше убава шанса и да го зголеми водство на ѓорчепетровци, но не беше прецизен.

Advertisement

Facebook

Тимови