Connect with us

Приведени се деветмина навивачи на Левски

Деветмина навивачи на бугарскиот Левски се приведени на Арената „Тодор Проески“ потврди МВР.

  • На 27.07.2023 од страна на Единицата за брзо распоредување приведени се Г.Б, З.З., В.Д., Г.К., Б.А., В.Ј., И.К., Д.П.Д. и А.В.И., сите бугарски државјани, кои го нарушија јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои вршеа службени дејства на стадионот „Тодор Проески“, непосредно пред почетокот натпреварот од второто квалификациско коло во Конференциската лига помеѓу Шкупи и Левски Софија, кој вечерва се игра во Скопје. Тие се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни поднесоци, се вели во соопштението од МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови