Connect with us

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Силекс подобар од Саса, Кораб славеше на гостувањето против Охрид

Прволигашот Силекс успешна ја мина контролката на гостувањето против Каменица Саса победувајќи со 2-3.

Кратовци, во главно рамноправен натпревар со второлигашот, до триумфот стигнаа со погодок во самиот финиш од средбата.

Кораб, пак, во второлигашката тест пресметка славеше со 0-1 на гостувањето против Охрид. На игралиштето со вештачка трева на спортскиот комплекс „Билјанини извори“ во Охрид, гостите до победата дојдоа со гол уште во првото полувреме.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови