Connect with us

Претепаниот судија откри шокантни закани од претседателот на Анкарагучу

Судијата Халил Умут ја даде својата прва изјава откако беше нокаутиран од претседателот на Анкарагучу, Фарук Коџа, на натпреварот против Ризеспор (1-1).


„Фарук Коча не ми се закани само мене, туку и на сите мои колеги фудбалски судии. Тој рече: „Ќе те докрајчам“.


Потоа лично ми се закани со зборовите: „Ќе те убијам!“


Поднесов тужба против него и другите луѓе кои ги препознав на снимката. Нема да дозволам компромис“, изјави судијата Халил Умут Мелер, кој е хоспитализиран и претходно денеска телефонски разговараше со претседателот Реџеп Таип Ердоган.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови