Connect with us

После Селтик, Бојан Миовски го „тресна“ и Глазгов Ренџерс (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжува со неверојатниот голгетерски ефект во Шкотска. После голот против Селтик, Бојан Миовски вечерва постигна гол и против Глазгов Ренџерс.


Миовски доби долга топка, беше побрз и поумешен од чуварот, го надмудри и противничкиот голман и успеа да ја затресе мрежата на гигантот во 45.минута.

Ова е 20. гол за Бојан Миовски во тековната сезона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови