Connect with us

Победници во баражите: Караорман и Арсими ќе ја пополнат Втората лига

Караорман и Арсими се клубовите кои влегуваат во единствената Втора лига. Тие излегоа како победници од денешните бараж натпревари за пополнување на второлигашката конкуренција.

Караорман по изведување пенали го доби дуелот против Вардар Неготино, откако во регуларниот тек на дуелот на „Борис Трајковски“ во Маџари немаше голови.

Арсими го совлада Овче Поле со 4-1, иако ривалот поведе на овој меч по катастрофалната грешка на голманот на Арсими. Сепак, на крајот Арсими славеше убедлив триумф.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови