Connect with us

Победа го декласираше Братство Житоше

Победа Прилеп беше убедлива на пријателскиот натпревар на „Могила“ против новиот второлигаш Братство Житоше. Прилепчани славеа со 7-0.

Давид Јошески од слободен удар го отвори резултатот, а потоа два гола постигна Даниел Карчески. До крајот на првиот дел погодија и Кисески-Илијоски и Спиркоски.

Во второто полувреме Дарко Ангелески од пенал зголеми на 6-0, а Кисески – Илијоски ја затвори серијата голови.

Advertisement

Facebook

Тимови