Connect with us

Пике покажа големина и во поразот на Барса: Специјален подарок за Хоакин (ФОТО)

Барселона доживеа пораз (0-1) од Бетис на „Камп Ноу“, но капитенот Жерар Пике ја покажа својата големина и во тешките моменти. Тој му подготвил специјален подарок на својот пријател Хоакин кој веројатно ја игра последната сезона во Ла Лига. Пике со посебен гест го поздрави легендарниот фудбалер од Андалузија.


Хоакин игра професионален фудбал и на 40 години возраст, а Пике му подари свој дрес со специјална посвета.

„За мојот пријател Хоакин, ти се е*ен гениј. Честитки за целата твоја кариера“, напиша Пике на дресот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови