Connect with us

Пелистер успешен на последната контрола против Победа

Македонскиот прволигаш Пелистер имаше успешна проверка на формата во пресрет на стартот на пролетниот дел од првенството во Првата лига. Тимот на Димитар Капинковски ја совлада Победа со 2-0, а стрелец на двата гола беше Иван Пејаковиќ. 

„Зелените“ беа без неколку првотимци, но, сепак, покажаа дека се добро подготвени за почетокот на пролетната полусезона. 

Пелистер во првото пролетно коло му гостува на Вардар во Скопје. Најтрофејниот македонски клуб уште ги нема почнати подготовките поради финансиски проблеми. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови