Connect with us

Пелистер се засили со Омар Гоудијаби

Македонскиот прволигаш Пелистер ги засили своите редови со сенегалскиот интернационалец Омар Гоудијаби. Тој доаѓа од Шкупи и ќе биде големо засилување за „пелистерци“ во битката за опстанок во елитата. 

Гоудијаби имаше забележителни настапи за тимот од Чаир изминатата полусезона. Претходно, тој има настапувано во клубови од Сенегал, а дебито највберојатно ќе го има на тестот против Работнички в среда. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови