Connect with us

Пелистер ги претстави Илијовски и Размоски и почна со подготовки

Македонскиот прволигаш Пелистер стартуваше со зимските подготовки. Битолскиот клуб ги претстави двете досегашни засилувања, Ристе Илијовски и Дарко Размоски, а потоа шефот на стручниот штаб Димитар Капинковски го одработи првиот тренинг со екипата. 

Во составот се уште се и Фазлиу и Стојановски, се најавува нивно заминување, но тие се уште се под договор со клубот под „Тумбе кафе“. Пејаковиќ и Нето на екипата ќе и се приклучат подоцна. 

Пелистер првиот дел од подготовките ќе го одработи во Битола, а потоа од 25 јануари треба да замине на подготовки во Струга каде ќе одигра неколку пријателски натпревари.    

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови