Connect with us

Пејаковиќ израмни на „вечното дерби“ (ВИДЕО)

Пелистер успеа да се врати во игра на „вечното дерби“ израмнувајќи го резултатот во 22.минута. Стрелец на погодокот беше Иван Пејаковиќ во 22.минута. 

По корнерот од левата страна, Илиевски шутираше кон голот, голманот Филип Илиќ ја одби топката, а Пејаковиќ се најде на вистинското место и ја затресе мрежата на Вардар. 
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови