Connect with us

„Пандевци“ убедливи против Осогово на првиот тест летово

Фудбалерите на Академија Пандев со убедлива победа од 3-0 против второлигашот Осогово ги почнаа летните подготовки.

На тест дуелот кој се одигра на спортскиот комплекс „Горан Пандев“ во Струмица, „пандевци“ до победата дојдоа со головите на Велиновски во 12. минута, засилувањето Никола Серафимов во 50. минута и Мишов во 82. минута од средбата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови