Connect with us

Одредени двојките за Ф4 турнирот во Лигата на нации

Познати се дуелите за Ф4 турнирот во Лигата на Нации кој ќе се игра во Холандија.
Холанѓаните ќе играат против селекцијата на Хрватска.


Второто полуфинале е дуелот меѓу Италија и Шпанија.

Натпреварот Холандија – Хрватска ќе се игра на стадионот „Де Куип“ во Ротердам, додека Шпанија и Италија ќе се пресметаат на стадионот на Твенте.

Полуфиналните мечеви се закажани на 14 јуни и на 15 јуни, а финалето е на програмата на 18 јуни во Ротердам.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови